Nasze kursy

Instrumenty finansowe – zmiany w przepisach (MSSF i PSR), bieżące wyzwania

Co zyskasz?

Dla biegłych rewidentów kurs daje możliwość zaliczenia 5 godzin samokształcenia.

Program

  1. Zmienione Rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie uznawania i metod wyceny oraz ujawniania i prezentacji instrumentów finansowych (obowiązuje za rok obrotowy rozpoczynający się 1 stycznia 2025 i później).
  2. Europejskie wspólne priorytety nadzorcze (ESMA) w odniesieniu do sprawozdawczości przedsiębiorstw za rok 2024 (publikacja wytycznych: październik 2024) – wybrane zagadnienia: faktoring odwrotny, klasyfikacja zobowiązań jako długoterminowe.
  3. Zmiany do MSSF 9 i MSSF 7 dotyczące klasyfikacji i wyceny instrumentów finansowych.
  4. Kontrakty oparte o energię elektryczną zależną od czynników naturalnych – umowy fizyczne, vPPA, zwolnienie ”own-use”, rachunkowość zabezpieczeń (zmiany do MSSF 9 i MSSF 7 obowiązujące od 1 stycznia 2026), porównanie MSSF i PSR.
  5. Podsumowanie zmian w MSSF 9 w latach 2018-2025 – usystematyzowanie.
  6. Ujawnienia wg MSSF 7 – najczęstsze problemy praktyczne.

Harmonogram zajęć


  • 9.00 - 10.45 - zajęcia on-line
  • 10.45 - 11.00 - przerwa
  • 11.00 - 13.00 - zajęcia on-line
Krzysztof Supera

Wykładowca: Krzysztof Supera

Absolwent SGH, zastępca lidera Zespołu Technicznego MSSF Deloitte w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Ekspert ds. instrumentów finansowych i zarządzania ryzykiem finansowym (MSSF, UoR) posiadający 20-letnie doświadczenie zawodowe w tym obszarze. Prowadził projekty wdrożeniowe (MSSF 9 i MSSF 7) oraz doradcze (MSSF 9, MSSF 7, MSR 32, wcześniej MSR 39 oraz UoR/RMF), a także uczestniczył w licznych projektach audytowych jako ekspert w zakresie instrumentów finansowych. Jest odpowiedzialny za konsultacje techniczne MSSF i przeglądy sprawozdań finansowych w zakresie instrumentów finansowych dla klientów audytowych Deloitte w 18 krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Ponadto prowadził szkolenia (wewnętrzne, zewnętrzne) i konferencje w ponad 15 krajach. Zdobywał doświadczenie współpracując z podmiotami z sektora finansowego oraz przedsiębiorstwami z szerokiego zakresu branż. Jego doświadczenie obejmuje także udział w projektach w zakresie kontroli wewnętrznej, a także stanowisko eksperta w dziedzinie rachunkowości zabezpieczeń i kontroli middle-office nad Globalnym Departamentem Skarbu w Heineken International (Holandia). Autor publikacji prasowych w Polsce i za granicą.

Dla osób, które uczestniczyły w innych kursach CE PIBR – 15% rabatu (391 zł netto).

Aby uzyskać rabat, zapłać co najmniej 10 dni przed terminem kursu.

Dodatkowe informacje

    • Proces edukacji w ramach kursu realizowany jest w oparciu o: autorskie wykłady prowadzone on-line, literaturę przedmiotu (akty normatywne) i ćwiczeniowe materiały szkoleniowe oraz samodzielną naukę słuchacza.
    • Kurs trwa 5 godziny lekcyjne (godzina lekcyjna to 45 minut).
    • Podstawą do uzyskania zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach i aktywny w nich udział. Osoby, które uczestniczyły przynajmniej w 90% godzin lekcyjnych uzyskują zaświadczenie o ukończeniu kursu.
    • Warunkiem przystąpienia do kursu jest wniesienie opłaty oraz wypełnienie formularza rejestracyjnego. Przesłanie formularza rejestracyjnego równoważne jest z deklaracją słuchacza o zapoznaniu się z regulaminem organizacji szkoleń w Centrum Edukacji PIBR.
    • Kurs zostanie zrealizowany, jeśli zbierze się grupa minimum 15 osób.
    • Zajęcia odbywają się za pomocą platformy clickmeeting. Wymagania techniczne dla uczestników szkolenia dostępne są tutaj.
    • Instrukcja połączenia w systemie clicmeeting dostępna jest tutaj.

Jak zapłacić?

Cena:
460,00 zł + VAT zw = 460,00 zł

Opłatę w przypadku kursu w terminie:

  • 17 czerwca 2025 r. wpłać do 7 czerwca 2025 r. W tytule przelewu podaj symbol kursu „IFZWP20250617” oraz imię i nazwisko uczestnika kursu.

Numer konta bankowego do przelewu:
PKO BP 41 1020 1042 0000 8102 0300 2334
Polska Izba Biegłych Rewidentów
al. Jana Pawła II 80
00-175 Warszawa

Zgłoś się na szkolenie

Instrumenty finansowe – zmiany w przepisach (MSSF i PSR), bieżące wyzwania

Cena netto: 460 zł

Termin: 17 czerwca 2025 r.

Dane uczestnika szkolenia:
wpisz numer biegłego aby pobrać dane

Dane do faktury

wpisz numer NIP aby pobrać dane z GUS

Administratorem danych osobowych zebranych za pośrednictwem niniejszego formularza jest Polska Izba Biegłych Rewidentów, al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa, e-mail: biuro@pibr.org.pl, (zwana dalej "PIBR"), Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wzięcia udziału w oferowanym szkoleniu. Czytaj całość

Masz pytania?

Elżbieta Goławska - koordynator ds. szkoleń Zadzwoń: 22 637 31 04 Napisz: ce@pibr.org.pl