Biegły rewident z doświadczeniem w badaniu sprawozdań finansowych oraz atestacji sprawozdawczości zrównoważonego rozwoju (SZR). Posiada szeroką wiedzę na temat Europejskich Standardów Sprawozdawczości Zrównoważonego Rozwoju (ESRS) i aktywnie angażuje się w ich wdrażanie oraz praktyczne zastosowanie w audytowanych podmiotach.
W ramach swojej działalności zawodowej bierze udział w grupie roboczej opracowującej wzorce dokumentacji roboczej dla procesów atestacyjnych SZR. Pełni rolę lidera zespołu konsultantów ESG, dbając o jakość realizowanych prac oraz wdrażanie najlepszych praktyk w zakresie raportowania SZR. Jej obowiązki obejmują również doradztwo dla klientów oraz współpracę z ekspertami w zakresie interpretacji i wdrażania regulacji związanych z ESG i ESRS. W 2024/2025 roku brała udział w pracach dotyczących atestacji SZR, w tym oceny podwójnej istotności, analizy śladu węglowego, taksonomii oraz poprawności i kompletności ujawnień wg ESRS.
Dodatkowo aktywnie angażuje się w działalność edukacyjną. Brała udział w przygotowaniu materiałów szkoleniowe na potrzeby ODZ z zakresu SZR prowadzonego w PIBR, prowadziła wykład akademicki na temat Atestacji SZR w ramach studiów podyplomowych „ESG w praktyce” w Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych oraz uczestniczyła jako prelegent w webinarium poświęconym tej tematyce zorganizowanym przez ACCA i RO PIBR w Warszawie. Regularnie uczestniczy w kursach i szkoleniach dotyczących ESG, ESRS oraz atestacji SZR, co pozwala jej być na bieżąco z dynamicznie zmieniającymi się regulacjami oraz praktykami rynkowymi. Prowadziła również szkolenia wewnętrzne dla osób, z którymi współpracuje, wspierając ich w rozwijaniu kompetencji związanych ze sprawozdawczością zrównoważonego rozwoju.
Trener dedykowany do prowadzenia modułu: Standardy atestacji raportu zrównoważonego rozwoju – wymogi formalne.