Nasze kursy

Aktualne problemy odpowiedzialności audytorów i ich ubezpieczenia A.D. 2022

Co zyskasz?

Dla biegłych rewidentów warsztat daje możliwość zaliczenia 2 godzin samokształcenia.

Program

Szkolenie w godz. 11:00-12:30

 

  1. Odpowiedzialność cywilna firmy audytorskiej – przesłanki (uchybienie, wina, związek przyczynowy), przedawnienie roszczeń i wnioski z analizy zdarzeń szkodowych.
  2. Zasady ubezpieczenia obowiązkowego OC:
  • Zakres czasowy – wady i zalety triggera act committed (uchybienia popełnionego w okresie ubezpieczenia)
  • Ryzyko powstania luki czasowej i jej skutki prawne
  • Suma gwarancyjna – zasady ustalania i wyczerpywania
  • Wyłączenia – szkody wyrządzone osobom bliskim, wykonywanie usług po skreśleniu z listy, kary umowne i ryzyka wojenne.
  1. Ubezpieczenie dobrowolne OC nadwyżkowe – istota i sens ekonomiczny.
  2. Odpowiedzialność dyscyplinarna biegłych rewidentów oraz odpowiedzialność administracyjna firm audytorskich (w tym system kar ustawowych) i zasady ich ubezpieczenia.
  3. Dyskusja.

 

ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA, DECYDUJE KOLEJNOŚĆ ZGŁOSZEŃ!

Paweł Sukiennik

Wykładowca: Paweł Sukiennik

Magister prawa (1993, Uniwersytet Gdański), w latach 1992-2001 pracownik Ergo Hestia S.A., w latach 2001-2002 członek zarządu TU Inter Polska S.A. i TU Inter-Życie Polska S.A., w latach 2003-2005 wiceprezes zarządu Nexum Brokerzy Ubezpieczeniowi sp. z o.o., w latach 2005-2007 prezes zarządu Adversum sp. z o.o., w latach 2009-2012 wiceprezes zarządu Leadenhall Polska S.A.

Obecnie prowadzi własną firmę doradczo-szkoleniową PS Consult i wykonuje funkcję Compliance Officer w Lloyd’s Insurance Company SA Oddział w Polsce.

Doradca wielu firm i organizacji, autor i współautor kilkudziesięciu produktów ubezpieczeniowych z grupy OC/D&O (ACE, XL Catlin, Uniqa, Interrisk, Leadenhall, CEU, BDB, Aviva) oraz licznych publikacji, m.in. "Dobrowolne ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, prawo i praktyka", "Prawo o kontraktach w ubezpieczeniach", "Meandry ubezpieczeń OC", "E-ubezpieczenia, szanse i zagrożenia". Stały współpracownik Dziennika i Miesięcznika Ubezpieczeniowego.

Dodatkowe informacje

      • Kurs trwa 2 godziny lekcyjne (godzina lekcyjna to 45 minut). Podstawą do uzyskania zaliczenia kursu jest obecność na zajęciach i aktywny w nich udział.
      • Warunkiem przystąpienia do kursu jest wypełnienie formularza rejestracyjnego. Przesłanie formularza rejestracyjnego równoważne jest z deklaracją słuchacza o zapoznaniu się z regulaminem organizacji szkoleń w Centrum Edukacji PIBR.
      • Zajęcia odbywają się za pomocą platformy clickmeeting. Wymagania techniczne dla uczestników szkolenia dostępne są tutaj.

Zgłoś zainteresowanie szkoleniem

Aktualne problemy odpowiedzialności audytorów i ich ubezpieczenia A.D. 2022

Cena netto: bezpłatnie

Brak terminów. Jeżeli chcesz wziąć udział w tym szkoleniu, daj nam znać. Postaramy się zorganizować dodatkowy termin.

Dane uczestnika szkolenia:

Administratorem danych osobowych zebranych za pośrednictwem niniejszego formularza jest Polska Izba Biegłych Rewidentów, al. Jana Pawła II 80, 00-175 Warszawa, e-mail: biuro@pibr.org.pl, (zwana dalej "PIBR"), Pani/Pana dane będą przetwarzane w celu wzięcia udziału w oferowanym szkoleniu. Czytaj całość


Masz pytania?

Elżbieta Goławska - koordynator ds. szkoleń Zadzwoń: 22 637 31 04 Napisz: ce@pibr.org.pl